Persbericht WACI

Het hervormingsproces van paus Franciscus moet belangrijke veranderingen opleveren.

We are Church International ondersteunt het ongekende hervormingsproces dat door paus Franciscus is geïnitieerd en dat geestelijke, culturele en structurele veranderingen in de katholieke kerk zal brengen. De betrokkenheid van gedoopte mannen en vrouwen die geen bisschop zijn, is een fundamentele stap van een hiërarchisch systeem naar een werkelijk inclusieve synodale kerk, die de essentie van het Evangelie van Jezus tot leven zal brengen.

Het synodale proces dat werd begeleid en ondersteund door We are Church International bracht op elk continent dezelfde problemen aan het licht: misbruik van geestelijke macht, ondergeschiktheid van vrouwen en verouderde seksuele doctrine. De synode moet plausibele antwoorden vinden om de oorzaken van geestelijk en seksueel misbruik aan te pakken die de geloofwaardigheid van onze kerk zo diep hebben vernietigd.

We Are Church International doet een beroep op alle synodeleden om moedig dit ambitieuze synodale proces van paus Franciscus vorm te geven en belangrijke veranderingen in de katholieke Kerk te bewerkstelligen. Wij zijn Church International en werken samen met Spirit Unbounded en presenteren “Mensenrechten in de opkomende katholieke kerk” – een door leken geleide synodale vergadering van een week die samenvalt met de synode in Rome. Meer dan 110 stemmen uit alle continenten vertegenwoordigen de diversiteit van de mondiale kerk op dit hybride evenement vanuit Rome, Bristol en online van 8 tot 14 oktober 2023.

Op 15 en 16 oktober 2023 houdt We are Church International zijn tweejaarlijkse conferentie ‘Gelijkheid voor iedereen’ in Casa Bonus Pastor in Rome en zal het coördinatieteam kiezen. We are Church heeft een lijst samengesteld van alle hervormingsevenementen, bijeenkomsten en wakes in Rome in oktober 2023: https://www.we-are-church.org/123/index.php/activities/synod-rome-2023