Hoopvolle start van nieuwe bisschop

logo k

Mariënburg – Vereniging van kritisch katholieken – is zeer verheugd over de verfrissende boodschap die Mgr Gerard de Korte afgelopen zaterdag afgaf tijdens zijn installatie als de nieuwe bisschop van Den Bosch. Hij riep de legendarische bisschop Bekkers in herinnering en riep op om de verdeeldheid en de heilloze polarisatie in zijn bisdom tussen restauratieve en progressieve katholieken te overwinnen. Letterlijk zei hij: Het katholieke huis is groot genoeg met ruimte voor velen. Dergelijke uitspraken, tegen de achtergrond van het door Paus Franciscus uitgeroepen Jaar van de Barmhartigheid en van het recente pauselijke rondschrijven Amoris Laetitia, geven Mariënburg aanleiding te hopen op betere tijden waarin ook voor progressieve en kritische katholieken weer ruimte komt binnen de moederkerk. De Nederlandse kerkprovincie zou niet roomser moeten willen zijn dan de paus. Mariënburg feliciteert Mgr de Korte en reikt hem de hand om tot een vruchtbare dialoog te komen.


Persbericht 16 mei 2016