Laudato Si', nieuwe encykliek

2015 laudato si

Laudato Si' is de encycliek van paus Franciscus over de zorg voor het gemeenschappelijke huis: het beheer van de schepping, de sociaal-economische ongelijkheid tussen mensen, en de aantasting van de kwaliteit van leven.

 (Dit artikel is recent aangevuld met nieuwe informatie.)

 

Samenvatting van Laudato Si'

Een samenvatting vindt u op de website van de jezuieten voor geloof en samenleving:  Ignis Webmagazine.

Theologenblog

Theplogen gaan in een aantal blogs de encycliek bespreken: Theologenblog. Aan de slag met de nieuwe encycliek.

Dossier

Op de website van de geloofsgemeenschap Franciscus Xaverius in Amersfoort treft u een dossier met de inleidingen bij de presentatie van de encycliek, waaronder ook de toespraak van bisschop Gerard de Korte. Lees verder op  www.xaveriusamersfoort.nl .

De tekst van Laudato Si' is nog niet beschikbaar in het Nederlands, maar wel in o.m. het Frans, Duits en Engels.


 laatste aanv. 12 juli