Mariënburg Magazine van december 2013

logo k

Mariënburg Magazine van december 2013 valt medio december op de mat.

Mariënburg Magazine besteedt ruim aandacht aan de eucharistie. De ontwikkelingspsycholoog Piet Maes breekt een lans voor de leken-voorgangers. In zijn bisdom, Groningen-Leeuwarden, zijn die heel gebruikelijk.

Verder gaat het magazine in op de aloude theologische vraag: is de eucharistie nu een (onbloedig mis-)offer of een (herdenkings) maaltijd?
Het antwoord luidt: de eucharistie is geen offer.

Een reportage brengt de kleine geloofsgemeenschap de Hooge Berkt dichterbij en een stevig artikel doet dat met de drie monotheïstische religies, jodendom, christendom, islam.

Tot slot maken de lezers kennis met de midden-Franse heilige hond Saint Guinefort, naar wiens graf sinds de dertiende eeuw jaarlijks drommen pelgrims zijn getrokken (feestdag 22 augustus) totdat het Vaticaan in 1940 aan deze cultus een eind heeft gemaakt.