Mariënburg likes paus Franciscus op Lesbos

 

logo k

Mariënburg, Vereniging van Kritisch Katholieken, is in haar nopjes met de jongste stap van Paus Franciscus: hij haalde 3 Syrische gezinnen van Lesbos naar Rome. Mariënburg herkent zich in dit gebaar dat laat zien dat compassie de leidraad moet zijn voor christenen over hoe om te gaan met de problemen in de wereld en met mensen in nood en op de vlucht voor oorlog.
Met de Paus ziet Mariënburg een opdracht aan gelovigen om bij te dragen aan een samenleving met meer zorg, warmte en aandacht voor minder bedeelden en vluchtelingen.  Na zijn vermaning  Amoris Laetitia over huwelijk, gezin, seksualiteit en geloof  is dit het tweede signaal van de paus binnen een week dat kil onbegrip tussen mensen moet wijken voor compassie en zorg, en dat een betere wereld begint met sociale bewogenheid. Mariënburg doet een beroep op alle Nederlanders zich niet te laten leiden door angst voor een andere cultuur of een ander geloof, en meer hun hart te laten spreken – de Paus achterna..


Persbericht 19 april 2016